HUMANIŚCI PONAD GRANICAMI. POMOC UKRAINIE

HUMANIŚCI PONAD GRANICAMI ГУМАНІСТИ БЕЗ КОРДОНІВ
HUMANISTS ACROSS BORDERS HUMANISTES AU-DELÀ DES FRONTIÈRES
Wobec ogromu humanitarnych wyzwań, które stanęły przed Ukrainą w wyniku agresji Federacji Rosyjskiej FUNDACJA IM. KAZIMIERZA ŁYSZCZYŃSKIEGO WRAZ Z FUNDACJĄ WOLNOŚĆ OD RELIGII rozpoczynają akcję:
HUMANIŚCI PONAD GRANICAMI. POMOC UCHODŹCOM.
Nie możemy pozostać bierni w obliczu tragedii za naszą wschodnią granicą. Nie będziemy patrzeć bezczynnie na pozbawianie ludzi elementarnych praw człowieka: do życia, do bezpieczeństwa, dachu nad głową, dostępu do żywości i wody, do opieki medycznej itd. Nie godzimy się na odzieranie ludzi z człowieczeństwa, które zawsze towarzyszy wojnie. NIE DLA WOJNY, TAK DLA POKOJU!
Ale słowa nie wystarczą.
Jako ateistyczni humaniści pragniemy wnieść choćby najskromniejszy wkład
w niesienie pomocy dzisiejszym ofiarom wojny w Ukrainie, nie zapominając o ludziach uciekających od wojny w innych regionach świata, a skazanych na polsko-białoruskiej granicy na śmierć z zimna i głodu.
Postanowiliśmy ze środków własnych obu Fundacji oddawać do dyspozycji osób uciekających od wojny, w szczególności matek z dziećmi, lokum do natychmiastowego wprowadzenia się na kilkumiesięczny okres niezbędny do przetrwania pierwszych najtrudniejszych dni. Pomagamy z zaopatrzeniem w żywność i artykuły pierwszej potrzeby, oferujemy także pomoc językową. Na dziś mamy pod opieką już 3 rodziny, w tym 6 dzieci, również niemowlęta.
Prosimy naszych sympatyków i innych ludzi, którzy mogą przyjąć wojennych uchodźców (w mieszkaniu czy pokoju) o zgłaszanie się do nas na adres: biuro@lyszczyński.com.pl lub na fanpage’u na Facebooku.
KOntakt telefoniczny: 501518757, 793133404.
Zapraszamy także do współpracy zainteresowane organizacje pozarządowe.
Prosimy o przesyłanie darowizn na konto Fundacji im. Kazimierza Łyszczyńskiego, która koordynuje akcję:
25 1750 0012 0000 0000 2355 0865
Z dopiskiem: Humaniści ponad granicami.

GALERJA Z PROJEKTU HUMANIŚCI PONAD GRANICAMI. POMOC UKRAINIE

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz