Kampania billboardowa „Zakaz aborcji zabija!”

plakatpion-02_1200px

Po raz kolejny prawa kobiet są walutą, którą politycy płacą Kościołowi za poparcie z ambon. Nie ma na to zgody! Dołączamy do protestu przeciwko deptaniu praw kobiet w Polsce. Chcemy wstrząsnąć sumieniami ludzi i doprowadzić do mobilizacji społeczeństwa na ratunek kobietom.

Od 1993 roku kobiety płacą swoim życiem i zdrowiem za tzw. „kompromis aborcyjny”,  zawarty ponad ich głowami przez polityków z Kościołem Katolickim. Jednak i to nie wystarcza konserwatywnym środowiskom.

Po niedawnym odrzuceniu przez Sejm projektu liberalizacji ustawy antyaborcyjnej oraz przekazaniu do procedowania projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji część protestujących skupiła się na walce o niedopuszczenie do zaostrzenia obecnej ustawy. Oznacza to obronę niesławnego „kompromisu aborcyjnego”. Wiemy jednak, że kiedy kobieta jest pozbawiona prawa do wyboru, lekarze odmawiają także legalnej aborcji w przewidzianych prawem przypadkach, skazując kobietę na korzystanie z podziemia aborcyjnego czy turystyki aborcyjnej.

Zaplanowaliśmy wykonanie serii billboardów pokazujących co oznacza zakaz aborcji. Poniżej prezentujemy plakat, który ukaże się na pierwszym z nich. Jest on inspirowany realną sytuacją, o której opowiedziała nasza panelistka podczas Dni Ateizmu 2016. Odmowa wykonania aborcji przez lekarza zmusiła ją do przeprowadzenia zabiegu w antysanitarnych warunkach, czego o mało nie przypłaciła życiem.

Nie chcemy, by w 21. wieku barbarzyńskie, motywowane religijnie prawo skazywało kobiety na taki los!

Wspomóż naszą akcję dowolną kwotą.

numer konta: 14 1750 0012 0000 0000 2355 1063
tytułem: STOP MORDOM IURIS

Kampanię wspiera Anna Dryjańska, Justyna i Piotr Grabowscy , Małgorzata Marenin, Joanna Figat.
Patronat medialny Tygodnik Faktycznie

Fotografia i projekt graficzny Justyna Grabowska

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ działu akcje i projekty

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz